در حال بارگزاری ...

چه عواملی باعث ایجاد انگیزه سرقت از منازل می شود؟

چه عواملی باعث ایجاد انگیزه سرقت از منازل می شود؟

عوامل انگیزه سرقت - آلارم الکترونیک

 

در سال 1399 به دلیل مشکلات اقتصادی روند سرقت منازل رشد چشم گیری داشته است، بطوری که در سال های گذشته سرقت ها به مناطق گرون قیمت شهرها محدود میشد ولی در 2 سال اخیر روند سرقت ها تقریبا به تمام مناطق شهر اختصاص یافته است.

اما اگر نمیدانید چطور میتوانید انگیزه سارقان را برای سرقت از منزل خود کاهش دهید بهتر است این مقاله را مطالعه کنید.

 

بسیاری از کارشناسان دادگستری واقتصادی سال 1399 و 1400 را سالی حساس و مهم از نظر امنیت مالی و جانی دانسته اند و همین موضوع مؤید اهمیت حفاظت در برابر اموال و حتی حفاظت جانی شده است.

حتما با این ضرب المثل که مالتو سفت بچسب همسایتو دزد نکن آشنا هستین!

اما درمورد این ضرب المثل در دنیای تکنولوژی امروز با هرچقدر سفت چسبیدن به اموال باز هم شاهد سرقت های جدید هستیم. برای اینکه بتوان تا حد زیادی از این سرقت ها مصون ماند باید راه های جدید تری را انتخاب کرد!

راه های جلوگیری از انگیزه سرقت چیست؟

برای اینکه بتوانیم میزان انگیره سارقان را از واحد مسکونی و اموال کاهش دهیم نیازمند بررسی های عوامل انگیزه ساز سارقان در جهت سرقت از آن واحد هستیم .

بیایم به یک مثال ساده عابر و اتوبان بپردازیم

فردی را در نظر بگیرید که نسبت به قوانین شهروندی کم توجه هست!

این فرد تحت شرایطی تصمیم به عبور از عرض یک اتوبان خطرناک را دارد!

 

چه عواملی سبب عدم عبور این  فرد از عرض یک اتوبان و توجه به پل عابر پیاده میشود؟

عواملی همچون نرده کشی و سرعت بالا وبدون توقف اتومبیل ها این فرد را از عبور و شاید حتی فکر کردن به آن نیز باز میدارد!

درست است !

دقیقا همانند آن فردی که میخواست از اتوبان رد شود و عواملی مانند نرده و سرعت بالایی خودروها باعث عدم عبور این فرد شد سارقان را نیز باید مانند همین فرد بررسی کرد محل عبور و مرور و تمامی پنجره ها و تمامی بازشوها و نورگیرها همانند همان نرده ها برای فردی که از اتوبان می خواست رد بشود هست اما گاهی نیز با این صحنه مواجه می‌شویم که افراد از اتوبان رد می‌شوند و سارق ها نیز با تمامی پروتکل های امنیتی وارد ساختمان می شوند و و به راحتی سرقت خود را انجام داده و از محل می گریزند.

در این صورت راهکار اصلی چیست و باید چه کاری انجام داد؟

اکثر سرقت ها در زمانی اتفاق می‌افتد که محل مورد نظر دور از دسترس و دید دیگران است و توجه خاصی بر روی این اماکن وجود ندارد از این رو انگیزه سارقان برای سرقت کردن از این اماکن بیشتر است گاهی نیز سارقان محل از سرقت کردن محل مورد نظر را به صورت روزانه هفتگی و ماهانه  زیر نظر می گیرند و تمامی رفت و آمدها را بررسی می کند و بهترین زمان و موقعیت را برای سرقت انتخاب می کند تنها کافی است که در زمان وقوع سرقت یکی از مسیرهای حفاظتی همانند درب ها و پنجره ها و حفاظ ها به درستی بسته نشده باشند و یا در صورت بسته بودن زمان کافی برای باز کردن آنها وجود داشته باشد.

در این صورت سرقت بدون هیچ مشکلی انجام میشود و فرد زیان دیده تازه به دنبال رفع اشکال کار خود در محافظت از مکان مورد نظر می پردازد این در حالی است که فرد زیان دیده دیگر از نظر روانی مکان مورد نظر را به هیچ صورت امن نمی بیند.

اما راهکار اصلی چیست؟

تاکنون حتماً در مورد دزدگیر ماشین ها مطالب زیادی شنیده اید یا حداقل یک بار با آنها کار کرده اید و یا هم اکنون از این سیستم برای ماشین خود بهره می برد.

با پیشرفت کردن تکنولوژی سیستم های حفاظتی و دزدگیر اماکن نیز ساخته شد

 

دزدگیر اماکن

این سیستم ها به شما اجازه می دهند که بدون هیچ دردسری تنها با کلیک کردن یک دکمه از شرایط لحظه به لحظه مکان مورد نظر خود با خبر باشید!

 

 

سیستم دزدگیر اماکن می‌تواند تمامی ورودی ها و خروجی های یک منزل و یا مکان مورد نظر شما را چه بازشوها چه درب ها چه نورگیرها و حتی دیوارها و فضاهای خالی داخلی وخارجی را تحت پوشش خود قرار داده و تمامی اتفاقات را برای شما گزارش کند

حال شاید بپرسید که این موضوع چه تاثیری بر روی انگیزه سرقت سارقان از منازل دارد؟

از بررسی انجام شده از سارقان دستگیر شده متخصصان به این نتیجه رسیده  اند که سارقان با تمامی این سیستم‌ها و نحوه عملکرد آن آشنا هستند و از این سیستم ها و مکان هایی که تحت پوشش این سیستم ها هستند به خاطر امنیت بالا و گزارش سریع به  شدت دوری می‌کنند.

اما این دزدگیر ها چه سیستم های حفاظتی هستند و چه کارهایی را انجام می دهند؟

دزدگیر اماکن

دزدگیر های اماکن در مدل های مختلفی ساخته و تولید می شوند که با تجهیزات جانبی مانند بلندگو ها یا اسپیکر ها و یا سیرن ها و سنسورهای حرکتی لرزشی و بازشو از طریق پخش صدای ضبط شده در تماس از طریق خط ثابت یا خط شهری و یا تماس از طریق سیم کارت پیغام و تماس سرقت را به صاحبان اماکن می رسانند.

 

لازم است تا کمی در مورد عملکرد این سیستم ها توضیح دهیم:

 

بدین صورت که سیستم دزدگیر اماکن دارای یک پنل مرکزی و تجهیزات جانبی که بر روی دیوارها بر روی درب ها و پنجره و تمامی ورودی و خروجی ها نصب می شوند هست.

این سیستم ها دارای نرم افزار اندروید و آیفون و دو عدد ریموت هستند که با هر یک از آنها می توان این سیستم را کنترل کرد.

توجه داشته باشید که شما ، به عنوان مثال یکی از این سیستم ها را در محل مورد نظر خود نصب کرده‌اید پس از خروج از منزل یا محل مورد نظر که دارای سیستم دزدگیر اماکن می باشد از طریق ریموت ها و یا نرم‌افزار این سیستم را فعال می‌کنید حال فرض کنیم در این مثال کسی تمایل به ورود به این مکان را بدون اجازه صاحب ملک دارد ، پس از ورود به هر طریقی چه با شکستن درب و یا باز کردن قفل و یا شکستن پنجره و شیشه ها بلافاصله دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن از طریق سنسورهای جانبی نصب شده تحریک شده و آژیر خطر از طریق بلندگوهای داخلی و خارجی با توان بسیار زیاد در محیط پخش میکند در همین حین دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن شروع به تماس با مخاطبین از قبل تعیین شده و وارد شده در پنل دزدگیر اماکن تماس میگیرد و گزارش سرقت را از طریق پیامک و تماس اعلام می کند.

در این صورت سارقان با شنیدن صدای بلند آژیر پا به فرار گذاشته و این خانه و یا محل مورد سرقت را از لیست خود حذف می کنند ، آنها دیگر انگیزه‌ای برای ورود به این منزل پیدا نخواهند کرد باید توجه داشت که تمامی سارقین حرفه ای اماکن قبل از ورود به محل مورد نظر آن را مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت مشاهده هر گونه سیستم امنیتی دزدگیر اماکن نظر خود را در مورد سرقت ازآن منزل عوض می کنند.

و اما معرفی بهترین برندهای دزدگیر اماکن

برند دزدگیر پارادوکس (ParaDox)

برند دزدگیر پرتوآذرخش (Parto Azarakhsh)

برند دزدگیر کلاسیک (Classic)

برند دزدگیر فایروال (Fire wall)

برند دزدگیر آنیک (Anik)

برند دزدگیر جی ام کا (GMK)

برند دزدگیر سایلکس (silex)

و برند های دیگر...

جهت مشاهده تفاوت انواع پنل های دزدگیر اماکن می توانید بر روی این لینک کلیک کنید

دزدگیر اماکن پرتوآذرخش مدل smart zxa+

از تفاوت آنها آگاه شوید وبا مشاوره رایگان اطلاعات بیشتری در جهت انتخاب صحیح این سیستم پیدا کنید!

از این رو آلارم الکترونیک تنها سامانه تخصصی مشاوره و فروش سیستم های امنیتی دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته در خدمت شما عزیزان می باشد تا شما را برای ایمن کردن اماکن خود راهنمایی کند.

جهت مشاهده فروشگاه تمامی پنل های دزدگیر اماکن وتجهیزات جانبی کافی است سایت آلارم الکترونیک ((Alarmelectronic.com را در گوگل جست و جو کنید و جهت ارتباط با واحد مشاوره و فروش در قسمت ارتباط باما درتماس باشید!

 

 

 

انصراف از نظر
خانه
دسته ها
جستجو
0 سبد
پروفایل
بیشتر
تماس
دسته بندی ها
محصولات
تخفیفات ویژه بهار